Facebook
İKİNCİ GÖRÜŞRADYOLOG GÖRÜŞÜ
- Yeni Nesil Sağlık Danışmanlığı

Radyolog Görüşü (İkinci Görüş, İkinci Doktor Görüşü, Başka Bir Doktorun Daha Değerlendirmesi) ne anlama geliyor?

Hastalıkları tedavi etmenin yolu, tartışmasız doğru tanı ile başlar. Hastalık belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Dolayısıyla doğru tanıya varabilmek, tecrübenin yani sıra, doğru analiz ve tıp teknolojisinin en son buluşlarını kullanmayı gerektirmektedir.

Ciddi bir tanı ile karşı karşıyasınız, doktorların verdiği raporlar, tedavi çözümleri sizi tatmin etmiyor yada emin olmak için ikinci bir görüş edinerek verileri doğrulamak istiyorsunuz. Kendiniz veya bir sevdiğinizin sağlığı ile ilgili kritik bir karar vermek zorunda kaldığınızda tüm seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız.

Tanı servisimiz, halkımıza ikinci görüş olanağını sunmaktadır. Evinizin rahatlığında, hiçbir seyahat ve konaklama masrafı yapmaksızın, filmlerinizin tarafımızdan incelenmesini, görüş ve tavsiyelerimizi almanızı sağlamaktayız.

İkinci görüş almak lüks veya anlamsız bir adım değil aksine tamamen bir gereksinimdir. Pensilvanya Tıp Fakültesinde yapılan bir araştırmaya göre birinci ve ikinci tanılar arasında %20'lere ulaşan farklılıklar gözlenmiştir. Bir diğer araştırmaya göre ise ikinci görüş alan hastaların %30'u tamamen farklı tedavi seçenekleri ile karşılaşmışlardır. Birinci teşhis sonucunda ameliyat geçiren bir çok hasta, ilaç yada tamamen farklı bir teknik ile tedavi opsiyonu olabileceğini çok geç öğrenmektedir.

2000'li yılların başında yapılan bir araştırmaya göre Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yıl içerisinde yapılan önlenebilir tıbbi hatalardan dolayı 44 ile 98 bin kişinin öldüğü ve yaklaşık 1 milyon kişinin yaralanma ve sakatlanmaya maruz kaldığı hesaplanmıştır. O yıllarda yaklaşık nüfusu 300 milyon olan ABD ile ülkemiz kıyaslandığında benzer hataların bizde sebep olduğu problemler tahmin edilebilir.

Tıbbi hatalar her zaman hayatımızın bir parçası olacak. Sağlık problemlerimize derman ararken bu noktada yapabileceklerimiz sınırlı. Belki de bu problemleri önlemenin en önemli yolu başta doğru teşhis koyacak sonra da doğru tedavi yöntemlerini uygulayacak olan yetkin, işinin uzmanı hekimlere müracaat etmek. Gerek kaliteli doktorları tespit etmenin zorluğu, gerekse onlara ulaşmanın zorluğunu aşmanın yollarından birisi ise ikinci hatta üçüncü doktorlara danışarak teşhis ve tedavi yöntemlerini teyit ederek hataları azaltmaya çalışmaktır.

Her yıl yüzlerce Türkiye vatandaşı, kompleks medikal problemleri nedeniyle ikinci görüş veya tedavi danışmanlığı almak istiyor, sıklıkla çok sayıda hekim veya hastaneye başvuruyor. Doğru kararın verilmesi her zaman mümkün olamayabiliyor veya hasta tam ikna olmuyor. Bazı hastalar da medikal danışmanlık ve tedavi için yurt dışına seyahat etmeyi tercih ediyor.

Teknolojik ilerlemeler, Radyolog Görüşü (İkinci Doktor Görüşü) - Yeni Nesil Sağlık Danışmanlığı alabilme olanağını hastanın parmaklarının ucu kadar yakına gelmesini sağladı. Böylece doğru bilgiye ulaşmak için mesafeler de ortadan kalktı.

Tanısı konmuş, tedavisine başlanmış ya da başlanmamış hastaların tedavileri ve tanıları konularında akıllarından geçen soruların cevaplanması amacı ile ikinci görüş almaları çok doğal bir durumdur.

Tıbbi ikinci görüş olarak daha çok kanser hastalıkları ve tedavileri ile karşılaşmış olsak da her konuda radyolojik 2. görüş alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz, hastalar, hekimler ya da sağlık kuruluşlarına yöneliktir. Amacımız, internet tabanlı görüntü yükleme ve transferine olanak sağlayan son teknolojik yenilikleri kullanarak, fiziki olarak birbirinden çok uzak olan hasta ile dünya çapında tıbbi deneyim ve uzmanlığı, internette buluşturmaktır. Böylece hastanın alacağı sağlık hizmetinin kalitesini arttırmayı, tıbbi hataları ve gereksiz tetkikleri azaltarak, hizmetin maliyetini de düşürmeyi amaçlamaktadır. Böylelikle, ilk raporu yazılmış radyolojik görüntülere, "ikinci görüş" niteliğinde raporlama hizmeti sunmaktır.

Kanser tedavisi amacıyla uzun bir mesafe kat etmek için karar vermenin zorluğunu anlıyoruz ve buna saygı duyuyoruz. Yurt dışından, durumunuzun değerlendirilmesini talep ederseniz, "Uluslararası Merkezimiz" size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Rahatsızlığınızı mümkün olan en iyi sonuca ulaştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunmaya çalışmaktayız. Uzun yıllara dayanan deneyimimizle, sadece kansere odaklanma değil, birinci sınıf profesyonel olarak ve her bir hastanın rahatı konusunda gösterdiğimiz kararlılıkla onlara hayata yeniden bağlanma kapılarını açmaya çalışmaktayız.

Neden?

Tıbbi hataları; yanlış teşhis ve tedavi ihtimalini azaltmak için,

Teşhis ve tedavi yöntemlerinin doğruluğunu teyit için,

Yeni tıbbi gelişmeler ve tedavi yöntemlerini öğrenmek için.

Ne Zaman?

Bütün yöntemleri denediniz, başka seçeneğiniz kalmadıysa,

Birden fazla ihtimal olduğunda uzman görüşü almak için,

Bulunduğunuz bölgede deneyimli hekimlere ulaşma zorluğu yaşıyorsanız,

Teşhisin net olarak konulamadığı, görüntüleme raporlarının sonuçlarının belirsiz olduğu durumlarda,

Hastalık ile ilgili birden fazla tedavi seçeneğinin olduğu ve görüntüleme sonuçlarının seçilecek tedaviyi belirleyeceği durumlarda,

Görüntüleme raporunun kesin sonuç veremediği ve doktorunuzun buna bağlı olarak karar vermekte zorlandığı durumlarda,

Tıbbi görüntüleme sonucunda konulan bir teşhisi teyit etmek amacıyla,

Hayatı etkileyen ciddi yakınmalar olmasına rağmen görüntüleme yöntemlerinin sonuçlarının herhangi bir anormallik göstermediği durumlarda,

Tıbbi görüntülerinizin o alanda özelleşmiş radyologlarca değerlendirilmesini sağlayarak iç huzuru elde etmek amacıyla.

Nasıl?

Bize film ve tetkik bilgilerinizi ulaştırın,

Yüz yüze, telefonla, ya da e-posta ile,

Sizle görüşerek görüşlerimizi paylaşalım.

SONUÇ OLARAK..

"Radyolog Görüşü (İkinci Doktor Görüşü) - Yeni Nesil Sağlık Danışmanlığı" denilen konsept Türkiye'de ilk olup, inovatif bir girişimdir.

Bu yöntem hastanın direkt olarak Uzman Radyoloğa ve Akademisyene ulaşıp, daha önce çekilen ve raporu yazılan filmlerine göre, hastalığının gözden kaçma ihtimalini ve yanlış tanıyı ortadan kaldırarak doğru tedavi şansını arttırmaktadır. Böylece yanlış ameliyat yada yanlış tedavi ile hastaya zarar verilmesi önlenerek, klinisyen doktora ve özel hastanelere mesleki sorumluluk çerçevesinde, tedbirsizlik, özensizlik yada dikkatsizlik adına hukuki takip ile dava açılması da önlenmektedir.

- 24 SAATTEN DAHA KISA BİR SÜREDE,

- HASTANENİN RAHATSIZ EDİCİ ORTAMINDAN UZAKTA,

- EVİNİZİN KONFORUNU YAŞARKEN..

- HASTALIĞINIZ HAKKINDA UZMAN BİR DOKTORDAN, BİR
  AKADEMİSYENDEN, RADYOLOG GÖRÜŞÜ (İKİNCİ DOKTOR GÖRÜŞÜ)
  ALIN,

- İÇİNİZİ KEMİREN ŞÜPHELERDEN KURTULUN.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.